13 sierpnia - dzień pamięci starówki

strona produkcji fabularyzowanego filmu dokumentalnego pod tytułem "13 sierpnia '44"

Producenci filmu:

Miasto Stołeczne Warszawa

Dzielnica Śródmieście
Warszawa - Śródmieście

Studio Spektrum

Studio Spektrum

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego

Produkcję filmu finansują oraz wspierają następujące instytucje:

Szanowni Państwo

Pragniemy zaprezentować ofertę wystąpienia Państwa Firmy, w charakterze Sponsora w bezprecedensowym projekcie: realizacji dokumentalnego filmu fabularyzowanego o Powstaniu Warszawskim


Istotnym celem filmu będzie edukacja młodego pokolenia. Obraz ten pozwoli przybliżyć kulisy jednego z najmniej poznanych epizodów Powstania Warszawskiego, który jest ważny nie tylko ze względu na jego tragiczny wymiar, ale również, a właściwie przede wszystkim ze względu na fakt, iż przed osiemnastu laty został on wybrany przez lokalną społeczność za datę symboliczną – 13 sierpnia obwołany został Dniem Pamięci Starówki, który jest co roku uroczyście świętowany .


Dzień Pamięci Starówki jest wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym, udział w którym będzie doskonałą promocją Państwa firmy i utrwali jej wizerunek jako aktywnej marki na rynku, a nam pozwoli zrealizować projekt na jeszcze wyższym poziomie. W uroczystościach upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego bierze udział co roku udział kilka tysięcy osób. Wydarzenie jest rokrocznie głośno komentowanie w mediach krajowych jak i zagranicznych. Inwestując w sponsorowanie filmu można świetnie wykreować markę produktu, poprawić wizerunek firmy, budować relacje z klientami i być obecnym w mediach. Dzień Pamięci Starówki to nie jednorazowe spotkanie, ale kulminacja rokrocznie odbywających się uroczystości trwających ok. dwóch miesięcy.

Film będzie realizowany od marca do lipca 2010 roku. Po zakończeniu produkcji i montażu zostanie zaprezentowany na publicznym pokazie w otwartej scenerii Starego Miasta, podczas Dnia Pamięci Starówki w dn. 13 sierpnia 2010 roku. Premiera w sercu Warszawy, sercu Polski będzie miała wymiar wyjątkowy i symboliczny. Będzie to pierwsza w historii Warszawy premiera na placu Zamkowym. To wyjątkowe miejsce wybrane na premierę filmu umożliwi Państwa firmie zaprezentowanie się w tak prestiżowym otoczeniu. Po premierze filmu na placu Zamkowym odbędzie się koncert Agy Zaryan.

Następnie film, w formie płyt DVD, zostanie przekazany do placówek szkolnych, organizacji kombatanckich i wszystkich zainteresowanych placówek kulturalnych w kraju i zagranicą. Zorganizowane zostaną w szkołach, placówkach kulturalnych i ośrodkach polonijnych na całym świecie spotkanie dyskusyjne połączone z prezentacją filmu, z udziałem historyków oraz w miarę możliwości, żołnierzy – uczestników Powstania Warszawskiego. Można szacować, że podczas jednorazowej, publicznej premiery film obejrzy od kilkuset do kilku tysięcy osób, a w formie prezentacji grono odbiorców liczyć będzie, w szerszej perspektywie czasowej, kilkadziesiąt tysięcy osób. Film zostanie też udostępniony na stronie internetowej, dzięki czemu będzie go mógł obejrzeć i pobrać każdy zainteresowany. Planowana też jest prezentacja filmu na festiwalach krajowych i międzynarodowych.


Film będzie promowany w telewizji, radio, prasie, Internecie w różnych okolicznościach – w trakcie przygotowania produkcji, zdjęć i montażu, podczas corocznych uroczystości związanych z różnego rodzaju rocznicami, np. rocznica wybuchu II Wojny Światowej czy Powstania Warszawskiego.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z przyjemnością spotkamy się z Państwem aby móc odpowiedziec na wszystkie pytania.


Wojciech Adamiak – producent
Małgorzata Brama - reżyser

FINANSOWANIE Produkcję filmu finansują oraz wspierają następujące instytucje:

Środki publiczne:Dzielnica Śródmieście Miasto Stołeczne Warszawa,Muzeum Powstania Warszawskiego
Środki Prywatne:StudioSpektrum

Oferta dla sponsorów:

Proponowane formy współpracy

1. wkład finansowy – środki pieniężne, darowizny

2. wkład rzeczowy

Proponowane formy współpracy

  • nazwa i logo sponsora na stronie internetowej związanej z produkcją filmu
  • nazwa i logo sponsora w napisach końcowych filmu podczas emisji
  • nazwa i logo sponsora na plakacie i materiałach prasowych promujących film
  • nazwa i logo sponsora na DVD
  • nazwa i logo sponsora na banerze (banerach) podczas uroczystości na placu zamkowym w dniu 13 sierpnia 2010
  • nazwa i logo sponsora w czasie projekcji filmu na organizowanych spotkaniach.

Studio Spektrum, ul. Więckowskiego 33, 90-734 Łódź.
e-mail. wojtek@studiospektrum.pl
TK: +48 508 791 501, T/F: +48(42) 634 24 57. www.studiospektrum.pl